OŠ Nad lipom
Nad lipom 13/1, Zagreb, HR
tel: 01/ 3771 551
fax: 01/ 3907 273
os-nad-lipom@os-nad-lipom-zg.skole.hr
voditeljica projekta: Ivana Torjanac Matas, prof.
Projektom U svijetu likovnih umjetnika učenici će kroz pet radionica upoznati svjetski poznate umjetnike, njihov život, rad i djela, od kojih je jedan iz Hrvatske ili domovine partnera. Potaknuti njihovim stvaralaštvom, učenici će i sami stvarati djela po uzoru na njih, u skladu sa svojim znanjima i vještinama iz područja likovne umjetnosti. Ujedno će steći nova znanja i spoznaje, razvijati socijalne i građanske kompetencije, razvijati poduzetništvo i inicijativnost u skladu s kurikulumom likovne kulture i međupredmetnih tema. Na taj način razvijat će se njihova kreativnost i kritičko promišljanje. Radovi učenika, uz suglasnost roditelja, izložit će se u prostorima škole, knjižnicama i galerijama, objaviti na FB grupi projekta i eTwinning platformi. Autorice projekta: Sandra Vuk i Nevenka Dimač.
Šk. god 2021/22.
eTwinning projekt: U svijetu likovnih umjetnika 4/Art in my heart 4
Projekt U svijetu likovnih umjetnika međunarodni je eTwininning projekt. Sudjelujući u ovom projektu učenici će upoznati život i rad umjetnika: Henri Matissa, Gustav Klimta, Romero Brittoa, Paul Kleea, Pablo Picassa, Nevenke Arbanas i Tisje Kljaković te istražiti, odabrati i interpretirati njihova djela na likovno- kreativan način.
Šk. god 2020/21.
eTwinning projekt: U svijetu likovnih umjetnika 3/Art in my heart 3
Ove godine po prvi put smo sudjelovali u projektu U svijetu likovnih umjetnika III koji ima za cilj upoznati učenike sa životom i radom pet svjetski poznatih umjetnika, 4 strana i jednog našeg te se likovno izražavati po uzoru na njih.
Naš odabir bili su umjetnici: Vasilije Kandinsky, Frida Kahlo, Vincent Van Gogh, Piet Mondrian i Ivan Rabuzin. Likovni radovi prezentiran su na školskom panou tijekom godine, FB stranici- U svijetu likovnih umjetnika III, Twinspaceu i na završnoj izložbi Slikamo, stvaramo i uživamo Nad lipom u prostorima Područnog ureda Gradske uprave Črnomerec, Trg Francuske Republike 15 od 11.6. – 11.9 2021. Projekt je u potpunosti realiziran, a učenici i voditeljica projekta nagrađeni su oznakom kvalitete za projekt.
Video prezentacija
voditeljica projekta: Ivana Torjanac Matas, prof.
Smotra učeničkih zadruga Grada Zagreba događaj je koji se odvija svake godine. Zadrugari predstavljaju svoje proizvode, načine izrade proizvoda i aktivnosti svojih učenika. Zbog novonastale okolnosti, ovogodišnja XVIII. smotra učeničkih zadruga Grada Zagreba odvijala se na TwinSpaceu,na platformi eTwinning u obliku međunarodnog projekta. Učenička zadruga Lipa, ove godine sudjelovala je na smotri s prikazom izrade zagrebačkog suvenira- Šestinskog kišobrana za što su učenici i voditeljica, nagrađeni oznakom kvalitete. Škola i voditeljica projekta nagrađeni su i Europskom oznakom kvalitete za izvrsnost rada u eTwinning projektu „18. smotra učeničkih zadruga grada Zagreba“, što znači da je rad učenika, voditelja i škole prepoznat na najvišoj europskoj razini.
voditeljica projekta: Ivana Torjanac Matas, prof.
Uvođenjem igre u nastavni proces želimo stvoriti dinamičnu i zanimljivu nastavu koja potiče interes učenika i razvoj vještina 21. stoljeća. Cilj je potaknuti učenike na samostalno istraživanje, razmišljanje, rješavanje problema i naučiti ih kako učiti. Kroz igru učenici će razvijati kreativnost i ostvariti svije osobne potencijale te motiviranije ostvariti planirane ishode. Prezentiranjem svojih igara ostalim učenicima škola partnera na eTwinning platformi učenici će razvijati komunikacijske i digitalne kompetencije i suradnju.
voditeljica projekta: Ivana Torjanac Matas, prof.
Sudjelujući u ovom projektu, učenici će razvijati vještine prezentacije i javnog nastupa, kulturnog ponašanja, dramsko recitatorske, glazbene i plesne vještine. Zajednički cilj je obilježavanja 100. dana u školi.
voditeljica projekta: Ivana Torjanac Matas, prof.
S ovim projektom, učenike će se potaknuti da bolje upoznaju svoj grad, kulturnu baštinu, tradiciju te izgled grada i okolice. Želja nam je da učenici osjete sigurnost u svom okruženju, da grade svoj identitet i pripadnost gradu, ali i da razvijaju odgovornost prema kulturnom i prirodnom nasljeđu koji će se prenositi u svom razredu, obitelji, okruženju i šire. Učenici će istraživati i otkrivati važne trenutke, osobe i znamenitosti iz prošlosti. Na kraju projekta zadatak je napraviti film s dobivenim materijalima i predstaviti ljepote svog grada.